Pusto

Po drodze zajechałem na łąki Doliny Bugu, te w okolicy Przewozu Nurskiego. Stoi tam kilka starych szop na siano, a niektóre z nich wciąż pokryte są strzechą. Jeden z tych zgrabnych drewnianych klocków był wyjątkowy, bo dźwigał na sobie bocianie gniazdo. Niestety, jestem zmuszony pisać o tej szopie już w czasie przeszłym.

20110716-DSC_0057xcfu (13)

Podjeżdżając samochodem rozglądałem się ze zdziwieniem, bo coś w tym znanym mi przecież krajobrazie nie pasowało. To szopa, a raczej jej brak. Zniknęła, pozostał po niej ledwo dostrzegalny czworoboczny ślad na ziemi.

Kiedyś zapewne musiała zniknąć, zostać rozebrana lub się zawalić. Z roku na rok stawała się coraz bardziej szczerbata. Tu odstawała deska, tam wiatr wywalił dziurę. Dziury też były w starym dachu. Rodziło to pewne niebezpieczeństwa dla bocianów. Szkoda jednak, że zniknął z krajobrazu tak piękny element. Wydaje mi się, że była to ostatnia szopa, stodoła kryta strzechą z gniazdem bociana w Dolinie Bugu. Nawet jeżeli się mylę i gdzieś za parawanem zadrzewień lub na tyłach wiejskiej zabudowy ukryty jest podobny skarb, to czy długo jeszcze postoi? Ta szopa pozostała już tylko na zdjęciach.

20170523-DSC_5521

20100813-0 (71)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s